Jak tvoříme web: Analýza a wireframe jsou základ všeho

V dnešním článku vás necháme nakouknout do naší webové dílny a společně se podíváme, co je základ při tvorbě webu.
 

Co zahrnuje prvotní analýza?

Na samotném začátku je velice důležitá prvotní analýza budoucího webu. Společně se pobavíme o tom, k čemu má vaše webová stránka sloužit a jaký je její záměr (například prezentace své společnosti, prodej produktů). Prohlédneme si vaše současné stránky a probereme jejich klady i zápory. Zabýváme se také cílovou skupinu, podíváme se na konkurenci a vyřešíme budoucí kampaně.
 

Jak připravujeme wireframe?

Po prvotní analýze náš UX specialista pouští do práce na wireframu (návrh rozložení webové stránky).
 

Speciální program

Wireframy netvoříme v PDF formátu, ale využíváme speciální program. Předností programu je jeho interaktivita. Wireframe totiž funguje jako běžný web, proto si můžete projít veškeré podstránky a vyzkoušet i všechny interaktivní prvky (tlačítka, menu apod.). Wireframe ale představuje pouze návrh struktury webu, a proto v něm nejsou žádné texty ani hover efekt.

Propracovaná struktura je ale naprostý základ. Špatně navržený web nikdy nebude správně fungovat a nedosáhne nastavených cílů.
 

Mobilní i PC verze

Běžně tvoříme wireframe pro PC verzi. Pokud však máte web, kde zřejmě hodně uživatelů navštíví stránky z mobilu nebo tabletu, připravíme pro vás i verzi pro mobilní zařízení. Toto řešení doporučujeme všem klientům, protože dnešní zákazník bez svého smartphonu neudělá ani krok a na internetu je prakticky nonstop.

Z pohodlí domova, nebo kanceláře

Po dokončení vám do e-mailu pošleme odkaz na hotový wireframe. K otevření nebudete potřebovat žádné speciální nástroje. Stačí vám pouze připojení k internetu a prohlížeč. Wireframe si tak bez problému prohlédnete v kanceláři, nebo doma po práci.

Součástí je i praktická funkce s názvem “komentáře”. Pokud se stane, že jsme vás při prvotní analýze špatně pochopili a nějaká část wireframu neodpovídá vašim požadavkům, stačí jednoduše přidat komentář s popisem problému. Prostřednictvím této funkce můžete také zmínit i návrhy či změny, které vás při prohlížení napadají.

Vše probíhá online, proto tak předejdeme ztraceným e-mailům a grafik hned bude vědět, na čem má pracovat.
 

Časová náročnost

Tvorba wireframu vždy zabere několik dní. Tento čas se však mnohonásobně vrátí v dalších krocích. Zbytek týmu získá díky do detailu propracovanému wireframu přesné zadání, proto dokáže rychleji připravit grafiku, kódování i texty. Výsledkem jsou pak mnohem kvalitnější a propracovanější webové stránky.

 

Chcete i vy webové stránky, které jsou tvořeny do nejmenšího detailu? Ozvěte se nám na 721 451 330, nebo na info@stanovskyconsulting.cz.

Top